Vinci

Soukromý dětský domov SOS 92, Korkyně

Dětský domov SOS 92 zajišťuje plné přímé zaopatření pro děti ve věku 3-18 let, v případě studia až do 26 let. Děti jsou do zařízení umístěny z rozhodnutí soudu. Kapacita domova je 20 dětí, které nemají to štěstí vyrůstat ve své rodině. Snahou je dětem zajistit bezpečné a jisté prostředí, které se co nejvíce přibližuje prostředí rodinnému, i když dětský domov rodinu nenahrazuje. Děti jsou v kontaktu se svými rodiči nebo širší rodinou, tráví s nimi víkendy, svátky, prázdniny, vždy s přihlédnutím na možnosti jednotlivých rodin. V případě, že děti nemohou rodiče navštěvovat a pobývat u nich, je zajištěn alespoň telefonický kontakt nebo pořádání společných aktivity pro rodiče a děti. Hlavním cílem je naplňovat potřeby dětí a co nejlépe je připravit na budoucí život po opuštění domova, aby se zapojily do společnosti, měly práci, bydlení, a tak předcházet sociálnímu vyloučení v budoucnu.

Soukromý dětský domov SOS 92, Korkyně

Nadační příspěvek: 98 000 Kč

Příspěvek poskytnutý v listopadu 2015 byl použit na vybavení rodinného domu – vestavěné skříně, úložné prostory, sušička na prádlo, sekačka na trávu, kuchyňský robot.

Kontaktní zaměstnanec Kateřina TREMLOVÁ (EUROVIA) Zaměření projektu Přístup k bydlení Kontaktní údaje organizace Soukromý dětský domov SOS 92, č.p. 19, 262 06 Korkyně Email info@ddkorkyne.cz Url www.ddkorkyne.cz
© Nadace Vinci 2024
>
Create by: TRE.CZ s.r.o.