Vinci

Společnost „E“ / Czech Epilepsy Association, Praha

Pro cílovou skupinu je Společnost E jedinou neziskovou organizací v České republice, která poskytuje registrované a na ně navazující sociální služby včetně zaměstnávání lidí s epilepsií v sociálním podniku. Jako jediní v ČR podporují opomíjenou skupinu lidí, na kterých jejich onemocnění není vidět a často, pokud se jejich diagnóza vysloví, změní jejich životy převážně předsudky a stigmatizace možná více, než záchvaty samotné. To, že se o epilepsii mluví, ukazuje se, jak se s epilepsií žije, co je epilepsie za onemocnění, je vedle přímé práce s lidmi nesmírně důležité pro zlepšení jejich postavení ve společnosti.

Jít „s kůží na trh“ a přiznat epilepsii není jednoduché ani pro lidi s epilepsií a často ani pro ty, kteří hájí jejich práva. Epilepsie je stigma, je z ní strach, lidé často nevědí, jak pomoci, jak různě může záchvat vypadat, že to není jen velký křečový záchvat, co vše člověk s epilepsií smí a umí.

Společnost „E“ / Czech Epilepsy Association, Praha

Nadační příspěvek: 15 000 Kč

Dar poskytnutý v červnu 2016 byl použit na rekonstrukci sprchového koutu v objektu Společnosti E.

Kontaktní zaměstnanec Monika VRŇÁKOVÁ (SMP CZ, VINCI Construction) Zaměření projektu Přístup k zaměstnání Kontaktní údaje organizace Společnost E / Czech Epilepsy Association, Liškova 959/3, Kamýk, 142 00 Praha 4 Email info@spolecnost-e.cz Url www.spolecnost-e.cz
© Nadace Vinci 2024
>
Create by: TRE.CZ s.r.o.